ארונות חדרי שינה

בחדרי שינה רבים ניתן למצוא היום ארונות עם ממד עומק רחב החצובים בקיר. חדרי השינה הללו ללא ספק מרווחים יותר הודות לארונות אלו אשר חוסכים מכם את ממד העומק. לא בכל קיר ניתן לחצוב בשל כך שייתכן כי ישנם קירות דקים – אך מומלץ לבדוק האם ניתן לחצוב ובכך לחסוך לכם מקום רב בשטח החדר. בנוסף, חשוב לבחור בזהירות את עיצובו של הארון על מנת שההתאמה למראה החדר תהיה חסרת פשרות ובהתאם לסטנדרטים שציפיתם וייחלתם להם.

ארונות הזזה – לחסכון במקום גם כשהארון פתוח

ארונות הזזה מאפשרים להזיז את הדלת ולא לפתוח אותה, ובכך היא שומרת על אותו מיקום אנכי, כאשר רק המיקום האופקי משתנה. זהו חסכון של 1-1.5 מ' של מקום כאשר הארון פתוח. חציבת ארון הזזה בתוך הקיר גם תחסוך לכם במקום חלקו האחורי, אך כאמור – לא בכל קיר ניתן לחצוב, ולא כל חציבה היא במידה זהה. ישנם קירות שמידת העובי שלהם בינונית ואז עומק החציבה גבולי. יש לבחור את הארון על פי ממד העומק המקסימלי האפשרי בקיר שלכם.

ארונות פתיחה עם רכיבי פרזול מעוצבים

היתרון הגדול בארונות הפתיחה טמון בידיות הפרזול שלהם – ידיות מעוצבות אשר יכולות לשנות את פני החדר כולו ולחדד את רמת העיצוב שבו. מומלץ לבחור ארונות פתיחה עם רכיבי פרזול המתאימים לחדרי שלכם מבחינה סגנונית בעיצוב: כפרי, עתיק או מודרני. במידה והחדר שלכם אינו מתאפיין בסגנון, חשבו על אלמנטים בסיסיים יותר כמו הגודל שלו ומרחק הארון מהקיר. אם מדובר בממדים קטנים, לא מומלץ לקנות רכיבי פרזול גדולים ובולטים שימשכו תשומת לב על חשבון אזורים אחרים בחדר. גם כאשר החדר גדול, לא כל רכיב גדול ובולט בהכרח יתאים. יש לבחור את המזרונים שמצד אחד ישלימו את התמונה העיצובית ומצד שני יצרו את הניגוד שכל כך דרוש בתחום כמו עיצוב פנים.

כיצד בוחרים פרזול לארון הזזה?

ארונות לחדרי שינה עם דלת הזזה מכילים שני רובדי עיצוב: פלטה ומסגרת. הפלטה היא דלת ההזזה של הארון, והמסגרת היא המעטפת שלה אשר נמצאת מסביב לה כמו מסגרת של תמונה. לרוב, פלטת זכוכית ומסגרת עץ היא שמקובלת. ההיפך פחות נפוץ. פלטת הזכוכית משמשת כמראה או כפלטה מודפסת בסובלימציה עם ויטראז'ים צבעוניים בהזמנה אישית.

לקריאה נוספת: ארונות הזזה מעוצבים לשדרוג חדר השינה